PO OLIMPIJI V BRATONCIH ŠE S KOPROM

2019-10-18
Člansko ekipo ŽNK NONA Pomurje Beltinci po zmagi v derbiju z Olimpijo čaka še ena preizkušnja na domači zelenici. V nedeljo bodo v Bratoncih gostovale Koprčanke, ki so jih Pomurke to sezono dvakrat že premagale.

Pomurke so dvoboj na Bonifiki dobile z izidom 0:9. Domačo mrežo je ob dveh avtogolih Rebeke Bačar zatreslo kar sedem varovank Sandija Bauerja, ki se je na Obali ponovno predstavil na klopi aktualnih državnih in pokalnih prvakinj. Primorke so pred dobrim mesecem že gostovale v Bratoncih, gostiteljice pa so v pokalnem obračunu dosegle še zadetek več in se z rezultatom 10:0 prebile v polfinale Pokala Slovenije. Pred novim srečanjem sicer velja omeniti, da je ekipa Kopra po začetku sezone doživela še nekaj sprememb, morda najbolj zveneče ime pa stoji med vratnicama, saj mrežo Kopra brani bivša reprezentantka Eva Vamberger.

»Nedeljska tekma verjetno ne bo tako težka, kot je bila prejšnja, vendar nasprotnika ne smemo podcenjevati. Pričakujem lepo igro svoje ekipe in, če bo šlo vse po načrtih, tudi veliko zadetkov,« pred novo preizkušnjo razmišlja Eva Vidovič, ki na nedeljski tekmi z Olimpijo ni dobila priložnosti za igro, a je bila kljub temu izredno vesela nove zmage: »Zmaga mi, tako kot celotni ekipi, veliko pomeni. Za zmago smo garali na treningih in si jo po mojem mnenju s prikazano igro tudi zaslužile.«

Mlada Ptujčanka je imela s klopi dober pogled na dogajanje na igrišču. »Na začetku tekme je bilo na klopi prisotne nekaj nervoze, vendar smo po hitrem zadetku vsi lažje zadihali. Soigralke so pokazale dobro igro, se držale dogovorjenega in bile veliko boljše od nasprotnic, kar kaže tudi rezultat,« pravi bočna igralka, ki se strinja, da tri točke iz derbija prinašajo pomembno prednost: »Zmaga bo zagotovo vplivala na nadaljevanje sezone, saj smo prvo tretjino zaključili kot edina neporažena ekipa. Mislim, da smo po zmagi samozavestnejše, saj je ekipa prikazala igro, ki je bila na pričakovanem nivoju. Seveda ne smemo ostati pri tem, pač pa graditi na še boljši igri.«

Vidovičeva je v letošnjem prvenstvu zbrala pet nastopov, najbogatejšo minutažo pa je dobila prav na uvodni tekmi s Koprom, kjer je prejela tudi prvi rumeni karton v članski konkurenci. »Spadam med najmlajše igralke v ekipi, zato se zavedam, da mi še manjka izkušenj, ki pa jih pridno nabiram na vsaki tekmi. Soigralke mi pomagajo z nasveti, vesela pa sem vsake minute, ki mi jo nameni trener,« dodaja sedemnajstletnica. Štajerka ima kot ena od najmlajših akterk v ekipi tudi dodatne naloge: »K zadolžitvam nas najmlajših spada tudi nošenje bidonov in opreme, ko je to potrebno. To se mi sicer ne zdi nič posebnega, saj mora v ekipi tudi to nekdo početi.«

V nedeljo zanimiva preizkušnja čaka tudi selekcijo ŽNK NONA Pomurje Beltinci do 15 let. Mlade Pomurke bodo gostovale pri ljubljanskem Krimu, s katerim se bodo udarile za vrh lestvice državnega prvenstva. Ekipa do 13 let bo jesenski del sezone sklenila s sobotnim turnirjem v Mariboru.