POMURKE OSTAJAJO V IGRI!

2019-08-11
Pomurke ostajajo v igri za preboj med 32 najboljših klubov Stare celine. Slovenske prvakinje so po presenetljivem porazu s Cardiffom strnile svoje vrste in na tekmi z Nikejem prikazale boljšo predstavo. V gruzijski mreži so končale štiri žoge.

POMURJE BELTINCI - NIKE 4:0

Strelke: Prša (4'/11m, 19'/11m), Zajmi (51'), Makovec (89')
Pomurje: Gardijan (85' Nemet), Prša, Janković, Erac, T. Nemec, Makovec, Korošec, Kolbl, Juršnik (89’ Potočnik), Tibaut (74' Sok), Zajmi. Trenerka: Nuša Ladinek.
Nike: Miklaševič, Kadagišvili, Pasikašvili, Narsia, Akobidze, Danelia (63' Mtskerašvili), Khandaziani, Jojua (46' Ejibia), Bolkvadze, Sutidze, Babayan (17' Bebia). Trener: Givi Kvaratskhelia.

Po željah Pomurk se je razpletel že dopoldanski spopad Hiberniana in Cardiffa, ki so ga z 2:1 dobile prve favoritinje skupine Škotinje. Otoški dvoboj je postregel z zanimivo tekmo, ki jo je zapletla izključitev strelke prvega zadetka Amy Gallacher. Škotinje so z igralko manj prednost podvojile preko Joelle Murray, za napeto končnico pa je z golom v 88. minuti poskrbela Emily Allen. Škotinje so odbile vse napade Valižank in z zmago ostale na vrhu skupine.

Gledalci popoldne za razliko od tekme v Fazaneriji niso dolgo čakali na prvi zadetek. Pomurke so povedle v četrti minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedla Anja Prša. Prekršek za enajstemetrovko je izsilila Špela Kolbl, ki je prodrla v kazenski prostor, na nedovoljen način pa jo je zaustavila kapetanka Nino Pasikašvili. Kmalu zatem je s strelom z razdalje poizkusila Kim Juršnik, v deseti minuti pa se je v lepi priložnosti znašla Luana Zajmi. Znova je po desni strani igrišča prodrla Špela Kolbl, Zajmijeva pa je iz težkega položaja streljala mimo bližnje vratnice. Minuto kasneje je bila Ekaterina Miklaševič znova premagana, a je Belorusinjo v gruzijskih vratih rešil prečnik, okroglo usnje pa se je odbilo na gol črto.

V 14. minuti se je s posredovanjem izkazala Miklaševičeva. Kaja Korošec je z 22 metrov sprožila v spodnji levi kot, visokorasla Belorusinja pa je žogo s pantersko obrambo preusmerila v kot. V 19. minuti so Pomurke prišle še do druge enajstmetrovke. Gruzijke so v kazenskem prostoru podrle Tjašo Tibaut, strel z bele točke pa je še drugič realizirala Anja Prša. V 26. minuti je strel Kim Juršnik zaustavila Ekaterina Miklaševič, ki je bila na mestu tudi v 30. minuti, ko je z levico poskušala Špela Kolbl. V 34. minuti je morala prvič posredovati tudi Ljiljana Gardijan, a Nino Pasikašvili ni izkoristila padca osredotočenosti domače zasedbe.

Pomurke so po nekajminutnem zatišju spet udarile v sodniškem dodatku. Špela Kolbl je prodrla v kazenski prostor, na črti zaposlila Kim Juršnik, ki je sprožila iz obrata, že premagala Miklaševičevo, a ji je veselje preprečila desna vratnica. Po kotu je z glavo streljala še Sara Makovec, a je Ljutomerčanka streljala za las mimo gola.

Pomurke so z enako energijo krenile tudi v nadaljevanje tekme. Sara Makovec je s prodorom izigrala četverico Gruzijk, strel z 18 metrov pa je končal v dlaneh Miklaševičeve. Slednja je bila nemočna v šesti minuti drugega polčasa. Kim Juršnik je s sijajnim udarcem še drugič zatresla okvir gola, odbitek pa je v mrežo pospravila Luana Zajmi. Tretjemu golu sta sledila prosta udarca na eni in drugi strani, vendar tako Amalia Khandaziani kot Anja Prša žoge nista usmerili v okvir gola.

Po golu je zadišalo v 64. minuti, ko Gruzijke spet niso našle orožja za razpoloženo Saro Makovec. Vezistka je s prodorom razparala gostujočo obrambo, nato pa po predložku Kolblove streljala v gruzijski blok. Nadaljevanje drugega polčasa je postreglo z manj vznemirjenja, gledalci pa so na svoj račun prišli v 89. minuti. Sara Makovec je izvedla prosti strel z desne strani igrišča in z visokim lobom z razdalje 30 metrov premagala Miklaševičevo. Pomurke pa so srečanje mirno pripeljale h koncu, Nuša Ladinek je priložnost za igro namenila Ines Sok, Sari Nemet in Evi Potočnik.

“Držale smo se dogovora pred tekmo, šle smo po zmago in čimveč zadetkov. To nam je uspelo, igrale smo veliko bolje kot na prvi tekmi. Upoštevale smo navodila trenerke in izpolnile osnovni cilj, to je zmaga,” je po dvoboju dejala strelka dveh zadetkov Anja Prša in dodala, da je bila s soigralkami že pred srečanjem prepričana v zmago: “Vedela sem, da bomo dobile to tekmo, saj smo v njo krenile odločno. Igra nam je dobro stekla, kar smo hitro kronale z zadetkom.”

“Iz prve tekme smo izvlekle koristne informacije, potrebno je biti potrpežljiv, saj se igra več kot 90 minut. Treba je vztrajati, gol bo že prišel,” se je prve preizkušnje dotaknila kapetanka Pomurja, ki je z dvema goloma tlakovala pot do visoke in pomembne zmage: “Ni mi bilo vseeno, saj sem se zavedala, da mi je vratarka na zadnji tekmi zaustavila kazenski udarec. Bila sem prepričana vase in tudi zadela.”

Zdaj se pričenja odštevanje do torkovega obračuna s Hibernianom, ki bo odločal o prvem mestu in napredovanju v šestnajstino finala UEFA Lige prvakinj: “Večer po zmagi bomo izkoristile za to, da spočijemo glave, jutri imamo prosto popoldne, ki ga bomo skušale izkoristiti za sprostitev. Nedeljski večer bo že namenjen pripravi na torkovo tekmo. Zdaj je usoda v naših rokah in vse je odvisno od nas. Upam, da se bo tekme udeležilo čim več gledalcev, da nas bodo podprli, z nami zadihali kot eno in nas ponesli med 32 najboljših ekip.”

Dvoboj Pomurja in Hiberniana se bo v Beltincih pričel ob 17. uri, ob isti uri pa se bosta v Murski Soboti udarila Cardiff in Nike.